Sharing is caring!

 

Plakat Triathlon Trzebinia 2017 - tekst informacyjny

Po ubiegłorocznym sukcesie pierwszego triathlonu na ziemi chrzanowskiej coraz więcej osób w treningu łączy różne formy aktywności. Druga edycja – Triathlon Chechło 2017 coraz bliżej.

II Triathlon Trzebinia 2017 zapowiada sie rewelacyjnie. Organizatorzy ogłosili zapisy już w lutym 2017r. co pokazuje o ile wcześniej rozpoczęli przygotowania do imprezy. To może zwiastować świetne zawody, przygotowane profesjonalnie i dopiete na ostatni guzik.

Triathlon? A co to jest?

Triathlon do dyscyplina łącząca ze sobą w jedno trzy inne: pływanie, jazdę na rowerze i bieg. Polega na przebyciu założonych dystansów następujących kolejno po sobie. Do ostatecznego wyniku jest również wliczany czas na zmiane przy roweże czy przebieranie. Pierwsze zawody rozegrano w San Diego 25 września 1974r. Zawodnicy pokonali wówczas 457 m płynąc, 8 km jadąc na rowerze i 9,5 km biegnąc. Do rozgrywek olimpijskich wszedł w 2000r.  w Sydney na dystansach:
– pływanie: 1,5 km
– jazda na rowerze: 40 km
– bieg: 20km

Triathlon Chechło 2017

Organizatorzy przygotowali trzynaście kategorii: dla mężczyzn, dla kobiet i osobno dla mieszkańców powiatu chrzanowskiego. Ustalono limit 200 zawodników więc warto pospieszyć się z internetową rejestracją. Uczestnicy zawodów rozgrywanych w okolicy zalewu Chechło w Trzebini bedą mieli do przebycia:

– pływanie: 400m
– jazda na rowerze: 10 km
– bieg: 3 km

Organizatorzy zapraszają do zapoznania się ze szczegółami!

 

Będzie nam miło, otrzymać Twoje wsparcie. DZIĘKI 

Leave a Comment