Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

 • To event minęło.

PLENER – Europejskie Dni Dziedzictwa

17 września 2017 / 10:00 - 17:00

Darmowy
Plakat wydarzenia - Europejskie Dni Dziedzictwa, Zapomniane rzemiosło

Sharing is caring!

Miejsce

Regulice, Ekomuzeum, Kijowska 2, 32-566 Regulice

Termin

17 września 2017

Godzina

10:00 – 17:00

Koszt

Bezpłatne

Organizator

Stowarzyszenie Przyjaciół regulic i Nieporazu, Ekomuzeum Garncarstwa w Regulicach

Europejskie Dni Dziezictawa w Regulicach

W niedzielę 17 września zapraszamy na następujące warsztaty edukacyjne pod hasłem Zapomniane rzemiosło w Regulicach:

 • garncarstwo – dowiedz się jak dawniej przebiegała praca garncarza. Przejdź wszystkie etapy jego pracy. Wytwórz i zabierz do domu naczynie wykonane pod okiem Pana Stanisława Matyasika z Rybnej.
 • zeźbiarstwo– poznaj warsztat rzeźbiarza i techniki rzeźby w drewnie. Zobacz jak rzeźbi się ręcznie a jak piłą. Spróbuj swoich sił i wykonaj własną rzeźbę w drewnie lipowym. Warsztaty poprowadzi Pan Władysław Tomczyk z Bolęcina.
 • koronka klockowa – naucz się podstawowych splotów i stwórz własną pracę. Warsztaty poprowadzi Pani Magdalena Mazurek-Sęk z Regulic.
 • hafciarstwo, szydełkarstwo – nabądź praktyczne umiejętności związane z techniką haftu oraz szydełkowania i wykonaj ozdobę do swojego domu. Warsztaty poprowadzi Pani Maria Kucia z Nieporazu.
 • piekarstwo – przygotuj ciasto, z którego wypieczesz naturalny chleb na zakwasie w piecu kuchenno-chlebowym pod okiem gospodyń z Koła Gospodyń Wiejskich w Regulicach.
 • dziewiarstwo – przyjrzyj się jak dawniej wykonywano w Regulicach szaliki oraz swetry. Spróbuj wykonać własny fragment dzianiny. Warsztaty poprowadzi Pani Dorota Odrzywołek z Regulic.
 • bibułkarstwo – wykonaj kwiaty z bibuły poznając przy tym różne techniki bibułkarskie: wycinanie, skręcanie, zwijanie, rolowanie, cukierkowanie, becikowanie. Umiejętności i wiedzę przekaże Pani Kazimiera Musiak z Mirowa.
Plakat wydarzenia - Europejskie Dni Dziedzictwa, Zapomniane rzemiosło
Plakat wydarzenia - Europejskie Dni Dziedzictwa, Zapomniane rzemiosło

Dodatkowo zorganizowane zostaną warsztaty Gliniane fantazje – zaprojektuj i wykonaj własną ozdobę z gliny.

Ponadto prowadzone będzie zwiedzanie Ekomuzeum Garncarstwa wraz z Izbą Tradycji Regionalnych w Regulicach obrazujących dziedzictwo kulturowe oraz walory przyrodnicze i historyczne regionu. Wystawy prezentują i przybliżają ważne dziedziny działalności i życia codziennego mieszkańców sołectw Regulice i Nieporaz z przełomu XIX i XX wieku: obyczaje, zwyczaje, folklor, religijność, rolnictwo oraz rzemiosło.

W odległości 200 metrów od Ekomuzeum Garncarstwa będzie można zwiedzić Winnicę Czak oraz zdegustować produkowane przez nią wina.

Miłośników odpoczynku wśród natury, zapraszamy do odwiedzenia XVI-wiecznego źródełka położonego około 200 metrów od Ekomuzeum Garncarstwa. Z triasowych skał wapiennych bije bardzo silne wywierzysko, które zachwyca czystością i smakiem wody. Na zagospodarowanym placu stoi wiata z ławkami, palenisko i obudowana studnia.

Na wszystkich gości będzie czekał darmowy poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich z: Regulic i Nieporazu. Serdecznie zapraszamy!

Atrakcje, które przygotowali organizatorzy Europejskie Dni Dziedzictwa na niedzielę 17 września 2017 m.in.:

 • warsztaty rzemiosła: garncarstwo, rzeźbiarstwo, hafciarstwo, koronka klockowa, dziewiarstwo, bibułkarstwo, piekarstwo
 • warsztaty gliniane fantazje
 • zwiedzanie winnicy Czak oraz degustacje wytwarzanych win

[źródło: www.edd.nid.pl]

Szczegóły

Data:
17 września 2017
Czas:
10:00 - 17:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce

Ekomuzeum Garncarstwa
Kijowska 2
Regulice,32-566Polska
+ Google Map